نکات ارسال شده در شبکه های مجازی

اگر زد تو هم بزن… اين جمله، آسيب فراواني به كودك ما خواهد زد. تمام آموخته هاي فرزندتان را زير سوال خواهد رفت و اين سوال پيش مي آيد پس اگر كسي كار بدي كرد من هم ميتوانم آنرا تكرار كنم؟

به علاوه او را در خطر آسيب فيزيكي بعضا جبران ناپذير قرار مي‌دهيد و به كودكان خشم، مجازات و كينه ورزي را آموزش خواهد داد.
پس چه رفتاري داشته باشيم؟

بايد بداند زماني كار به برخورد فيزيكي رسيد، بهتر است دست خود را بالا بياورد و بگويد نزن.
با آموزش رفتار به فرزند خود، شما به او مي آموزيد كه در رابطه با ديگران مي‌تواند حد و مرز مشخصي قرار دهد و از خود دفاع كند.
اگر طرف مقابل به كار خود ادامه داد، فرزند شما بايد محيط را ترك كند. با اين كار به فرزندتان مياموزيد كه انسانهايي در زندگي سر راه ما قرار خواهند گرفت كه دچار اختلالات رفتاري هستند، و عاقلانه ترين واكنش اين است كه با اين افراد درگير نشويم.
ترك كردن محيط نه نشانه ترسو بودن شخص است، و نه دليل بر بي عرضگي او ميباشد، تنها نشان ميدهد شخص فرق خوب و بد، و درست و غلط را مي داند.

 • از كودكان قول نگيريد:

  کودکان زیر 6 سال مفهوم قول دادن را نمی فهمند. هرچقدر به او بگویید قول بده این کارو نکنی و… کودک دائم قول می دهد و مجدداً همان کارها را تکرار می کند ، او معنی قول دادن را نمی فهمد ولی چون می بیند با گفتن این کلمه خنده بر لبان شما می آید تند تند به شما قول میدهد.

  او حافظه كوتاه مدتی دارد و فراموش ميكند و هرگز نميفهمد چرا از او عصبانی شده ايد.
  تربیت فرزند دلبندم

  👌👌👌

   

 • من برای فرزندم از این کارت‌های آموزش لغات فارسی و انگلیسی نمی‌خرم. از دو سالگی مغزش را با یک مشت فکر مزخرف مثل “یاد نگرفتن لغات فلان مبحث” درگیر نمی‌کنم. فرزندم را می‌برم پارک. می‌گذارم آزادانه بدود. حتی گاهی زمین بخورد. می‌گذارم فرزندم با بچه‌های همسن خودش گرگم به هوا بازی کند. می‌گذارم بهترین تفریحش وقت‌هایی که می‌رویم پیک نیک گل بازی باشد نه پز دادن سطح زبان انگلیسی به دختر عموهایش. من برای فرزندم خمیر بازی می‌خرم. خاله بازی می‌کنم با او. بعضی وقت‌ها می‌گذارم دکتر بشود و با چوب بستنی‌اش معاینه‌ام کند. اما به خاطر چشم و همچشمي او را به كلاس زبان انگليسي و فرانسه، باله و ژيميناستيك نمگذارم.
  فرزندم را برای ۱۵ گرفتن در دیکته‌ای که کلا هشت تا کلمه است دعوا نمی‌کنم. بخاطر ننوشتن مشق‌هایش سرش داد نمی‌زنم و هیچ وقت خریدن عروسک را جایزه بیست گرفتنش قرار نمی‌دهم. با معلمی که بخواهد درس نخواندن فرزندم را مایه خجالت بداند برخورد می‌کنم.
  من می‌گذارم فرزندم توی خانه کنار من شیرینی درست کند. دست زدن به چرخ خیاطی‌ام را برایش ممنوع نمیکنم.عکس گرفتن با دوربین خودم را ممنوع نمی‌کنم. همیشه لباس‌های رنگی می‌دوزم برایش و بهش یاد آوری می‌کنم که رسالت بزرگی در شاد کردن دل مردم دارد. من فرزندم را برای انتخاب رشته دبیرستانش پیش مشاور نمی‌برم. بهش زمان کنکور را یادآوری نمی‌کنم. تعداد تست‌هایش را نمی‌شمارم و می‌گذارم آن راهی را برود که از ته ته ته دلش دوست دارد.
  برای فرزندم و دوست‌هایش مهمانی‌های کوچک خودمانی می‌گیرم. با دوست‌هایش دوست می‌شوم. رفت و آمد با قشر خاصی از افراد یا جنس خاصی از آدم‌ها را قدغن نمی‌کنم. به او انقدر محبت ميكنم و به او احترام ميگذارم تا در رابطه با جنس مخالف خودش بتواند تصمیم درست را بگیرد.
  من می‌دانم که فرزندم شاید نابغه بزرگی نشود. شاید دانشجوی نمونه‌ای نباشد. شاید حتی دانش آموز درس خوانی هم نباشد اما بی شک انسان بزرگی خواهد شد. فرزندم کسی می‌شود که قدر رنگ‌ها را می‌داند. ارزش بوها را می‌داند. و تک تک ثانیه‌هایی که چیزهای ریز زندگی را می‌بیند از خودش، وجودش، تک تک سلول‌های بدنش، از من و پدرش، از مردم کشورش و از خدای خودش راضی است. فرزندم کسی می‌شود که دیدنش حس خوبی به بقیه می‌دهد.http://happyclub.ir
 • جمله های اشتباه: «تو یه دختر بچه بدی هستی» یا «چه گناهی کردم که خدا تو رو قسمت من کرده؟»
  اشتباه فرزند شما هر چه باشد، نباید شخصیت او را تحقیر کنید. این کار باعث نفرت او از خود میشود. اگر فرزند شما مرتکب اشتباهی می شود، رفتار، حرف ها و موقعیت ها را نقد کنید نه خود او را. مثلا به جای گفتن اینکه «تو پسر بدی هستی» می توانید بگویید: «کار تو اشتباه بود.»
 • “افراد متفاوت، نـیازهای متفاوتی دارند. اغلب کودکان در اعتراض به والدین می گویند: “عدالت را رعایت کنید و منصف باشید” و این جملات زمانی مطرح می شوند که کودک می خواهد وسیله خاصی برایش تهیه شود؛ صرفاً به این دلیل که برای برادرش تهیه شده است. باید به کودکان بیاموزیم “انصاف و عدالت این است که هر فرد، هر چه را نیاز دارد تهیه کند. اگر شما به عینک نیاز داری و خواهرت به کفش، هر کدام وسایل مورد نیاز خود را خریداری خواهید کرد و این است اجرای عدالت. گمان نمی کنم
 • زمانی که خواهر شما به عفونت گوش مبتلاست و آنتی بیوتیک مصرف می کند لازم باشد شما هم آنتی بیوتیک مصرف کنی”

 

 • چند نکته مهم در مورد تربیت جنسی کودکان:وظیفه ما والدین است که با فرزندانمان صحبت کنیم
  حریم ‌ها را، مراقبت از خود را به آن‌ها بیاموزیم.
  منتظر نباشید کسی از راه برسد و این کار را بکند.
  یاد بگیرید و خودتان آموزش دهید.به کودک بگوئید که کسی حق ندارد بدن تو را لمس کند
  اگر کسی خواست این کار را بکند
  نه بگو
  جیغ بزن
  فرار کن
  بیا به من بگوهر جا هستید، چند لحظه یکبار به فرزندتان سر بزنید؛ چه در مهمانی، چه موقع خرید، چه وقتی مهمان دارید، چه در رستوران و….
  مراقب لباس‌هایی که به کودک می‌پوشانید باشید.
  بیماران جنسی در جامعه رها هستند.
  آزار جنسی در دختران و پسران هر دو گزارش شده است.لطفآ برای دوستانتان ارسال کنید و به کودکان بیگناه سرزمینم کمک کنید 🙏
 • کودکیِ یک مأمور رشوه گیر!برخى از پدر و مادرها در برابر کودکانشان چنان مقید شده اند که جرات ندارند دست خالى به خانه بیایند!
  بچه هاى این قبیل والدین به جاى این که هنگام ورود پدر و مادرشان، با یک سلام گرم صمیمانه به استقبالشان بروند، پشت سر هم داد می زنند که براى من چی خریدى؟ خریدى؟ خریدى؟
  این نوع رفتار ممکن است به زودى به داد و ستد و رشوه گیرى منجر شود و از کودک یک معامله گر بسازد.
  معامله گرى که در ازاى کارهاى مثبت و رفتارهاى خوب خود تقاضاى پاداش و اضافه حقوق دارد، یا در واقع رشوه میخواهد.
  آینده مملکت را فرزند من و شما میسازند. رشوه گیر بار نیاوریم!!
 • والدین گرامی!✏️فرزندمان را مدیون بار نیاوریم!نباید در قبال رسیدگی و عشقی که به فرزندان‌مان می‌دهیم آنها را مدیون، بدهکار و ناامن بار بیاوریم.اغلب می‌پنداریم فرزندی که خیلی به والدینش توجه دارد فرزندی نمونه و وفادار است ولی در واقع چنین نیست، وقتی فرزندی همیشه نگران پدر و مادرش است، خودش یک آسیب‌دیده واقعی است که مسئولیت این آسیب نیز والدین هستند.پدر و مادری خوب تلقی می‌شوند که ذهن فرزند از آنها آسوده باشد و توانایی و قدرت آسوده فاصله گرفتن از ایشان را داشته باشد.این در حالی است که وقتی فرزندمان از ما دور نمی‌شود، همیشه نگران ما است و همه برنامه‌هایش را بر اساس برنامه‌های ما تنظیم می‌کند نشانه وفاداری او نیست بلکه نشانه آسیب‌خوردگی اوست و از این رو پدر و مادر باید خیلی به رفتار و گفتار خود توجه کنند.